KULUÇKA MAKİNESİ NEM VE ISI AYARI

Başlatan Fatih Köle, 08, Nis, 2022, 07:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kuluçka Makinesi Nem Ve Isı Ayarı
Kuluçka Makinesi Nem ve Isı Ayarı Nasıl olmalı Birçok arkadaşımızın merak ettiği önemli konulardan biridir aslında. Kuluçka Makineleri Bunu Otomatik olarak sağlasa da bu Çıkarmak istediğimiz Kanatlıya göre değişiklik gösterebilir.

Kuluçka Makinesi Nem ve Isı Ayarı
Tavuk Yumurtaları için ele aldığımızda ısı 36-37,5°C civarı olması yeterli olacaktır ısının sabit olması oldukça önem taşımaktadır. Isı Termostatı oldukça önemlidir bu konuda bunu en iyisi olacak şekilde temin etmeniz sizin ve kuluçkadaki civcivleriniz için oldukça önemlidir. Yumurtalar 18. Gün sonunda çıkacağı için 15. Gün viyol içinden yumurtalar çıkarılır ve sepete alınır bu civcivlerin çıkış dönemidir.

Kuluçka Makinesi

Kuluçka Makinesi Gelişim Aşamaları
Yumurtaları Kuluçka Makinesi içerisine koyduğumuzda gelişim süresi başlamış oluyor ilk 6 gün içinde döllü olan yumurtalar gelişime başlıyor ve aslında buda dolu olan içerisinde yavru olan yumurta kontrolünü bizlere sağlıyor. Kuluçka Makinesi içindeki Viyol Her 2 yada 3 saat içinde yumurtaları otomatik olarak çevirir ısı 36-37 idealdir nem oranı ise 55-60°C olarak ayarlıdır bu yumurtaların daha iyi gelişim göstermesini sağlayacaktır.

Kuluçka Makinesi Çıkım Aşaması
Kuluçka Makinesi Civciv Çıkımı

Yumurtalarımız Eğer Tavuk yumurtası ise 18. Gün çıkacaktır bunun içim 16. Gün viyol içinden yumurtaları sepete almamız gerekiyor çıkardıktan sonra ısıyı 1 derece düşürebiliriz nem 65-70°C olması ideal olacaktır. Evet Şimdi Civcivlerimiz çıkım için hazır.

KULUÇKA MAKİNESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kuluçka Makinesine Yumurta koyduğunuz Günü Not Alın ve Gelişimi Takip Edin.
Kuluçka Makinesinde Yumurtalar çıkmasına bir hafta kala Yumurtaları çok sallamadan Viyol içerisinden çıkarıp sepete koyun.
Yumurtaları viyolden alırken nem ve ısı oranı değişecektir takip edin ve hızlı bir şekilde eski haline gelmesine dikkat edin viyoldan çıkarma işlemini hızlı ve dikkatli yapın.
Civciv yumurtadan çıktı hemen sepetten civcivi almayın 48 saat yemeden içmeden idare edecektir diğer civcivlerin çıkmasına zaman tanıyın sürekli aç kapa yapmayın kuluçka makinesini.
İlk Civciv çıktı Bekledik 2. Gün Tüm Çıkanları toplayalım ve daha sonra 2 Gün daha bekleyip kalanları alalım. Mesajı Paylaş
  • Gösterim 300 
  • ISI VE NEM
  • 0 Yanıtlar


Paylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz