Cinsiyeti Doğru Seçmek Gerekiyormuş

Başlatan casper32, 26, Mayıs, 2024, 09:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bundan ortalama 6 veya 8 ay önce bakımını yapamadığı ve kuşları mağdur ettiğini düşünerek bir arkadaşımın iki adet sultan papağanını sırf ondan kurtarmak için piyasanın daha üstünde bir teklif ile satın aldım.

Daha  sonra onlar daha mutlu olsun düşüncesi ile elime malzemeleri alıp 110x90x110 ebatlarında bir ahşap salma kafes yaptım. Tabi ki de en kral mamalar en iyi yemler alıp bakıyorum kafesin kapısı hep açık diledikleri zaman dışarıda diledikleri zaman içerideler hayat onlara güzel.

Bu sürede biraz mutluluk olsun diye yavru almayı istedim ticari hiçbir amacım yok tabi ki kızıştırma mamaları falan da yapıyoruz. Görüntüleri çok güzel parlak tüyler heybetli ve asil bir duruş ama bebek yok :)

bir süre daha bekledikten sonra sorunu çözmek adına bir veteriner çağırdım sağ olsun geldi baktı ücreti karşılığında.

Dedi ki kardeşim belki de gördüğüm bakımı en iyi kuşlardan birisi hiçbir sorun yok. Dedim neden yavru alamıyorum adam şöyle bir baktı yüzüme dedi ki kardeş eğer tercihleri farklı değil ise bunlardan yavru alman zor çünkü ikisi de erkek dedi:))))

Ben de bunları çift sanıp ha bire kudurtuyorum iyi bana bir şey yapmadılar

Yine onlar için daha olacağını düşüp bir pet shop aracılığı ile onları çifte verdim umarım gittikleri yerde mutlu olurlar bende Show jumbo muhabbet kuşlarımla takılmaya devam Mesajı Paylaş
  • Gösterim 74 
  • Sultan Papağanı
  • 2 Yanıtlar

Evet maalesef Sultan papağanında cinsiyet tayini zor yapmakta Bunu en iyi Bu işten anlayan bir insan insanın yapması daha doğru olacaktır zaten sultan papağanları tek eşlidir bu eş seçimini doğru yapmadığınızda yavru almanızda zorlaşacaktır ama işte bunu doğru yapmadığınızda boşa zaman vakti geçirmiş oluyorsunuz ve biraz da umudunuz kırılıyor tekrar bu işi yapmak zor geliyor insana en iyisi aslında muhabbet kuşu beslemek muhabbet kuşlarında daha kolay bir eşleşme sağlanabiliyor Ama siz gördüğüm kadarıyla Show Jumbo kuş besliyorsunuz bu kuş türünde de bakım ve ilgi alaka olmadığı zaman Bunlar da bile yavru almak zorlaşıyor normal bir muhabbet kuşu olsa daha kolay ama şov jumbolarda bunu yapmak biraz daha zorlaşıyor bakın besleme yem seçimi mama yapımı tedavi ilaçları vitaminler vesaire sayacağımız birçok şey geliyor size hobicilikte kolaylıklar diliyorum İyi günler Mesajı Paylaş

Teşekkür ederim. Evet show türü daha çok ilgi temizlik ve kaliteli bakim isteyen bir grup iki adet jumbo iki adette normal muhabbet Kusum var bakalım takılıyoruz şimdilik keyifli bir şekilde Mesajı Paylaş

Paylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz